Aromaterapia dla zadbanych kobiet

Każda zadbana kobieta, która dąży do tego by mieć świecącą skórę i piękne włosy, na pewno będzie w stanie docenić wybitne zalety aromaterapii, gdy jest ich świadoma. Olejki eteryczne są dobre dla skóry i jako produkty do pielęgnacji włosów – dlatego panie, które korzystają z tego typu produktów korzystają z tego na kilka sposobów. Nie tylko stawiają na najlepszy sposób pielęgnacji skóry i włosów, ale również mogą korzystać z innych zastosowań aromaterapii względem pielęgnacji skóry i włosów.

Czy znasz swój typ skóry i włosów?

Wiedza o tym jaki się ma typ skóry i włosów jest niezbędna do pozyskania wszystkiego najlepsze z aromaterapii. Olejki eteryczne są pełne różnych korzyści terapeutycznych, odgrywają dużą rolę w składzie aromaterapii. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć swoją skórę i rodzaj włosów podczas dopasowywania ich do swoich potrzeb za pomocą olejków eterycznych i aromaterapii, bowiem różne dostarczają odpowiednich mieszanek wymaganych do swojej indywidualnej pielęgnacji.

Coś dla skóry suchej

Wśród wielu skarg zadbanych kobiet jest sucha skóra. Jest to coś, czego jednak nie musimy tolerować. Jednak wiele kobiet mączy się ze skórą suchą, nie zdając sobie sprawy że istnieje prosta odpowiedź na suchą skórę: nawilżanie jej! Po raz kolejny zwracamy się do aromaterapii. Wystarczy dodać odpowiedni olejek dla swojego rodzaju skóry. Wmasować produkt w suche obszary skóry. Powtórz tę czynność okresowo tak długo, jak jest to potrzebne.

Czy masz problem wrażliwej skóry? Alergia?

Wiemy, że wiele rzeczy może podrażniać skórę – szczególnie tą podatną lub może spowodować powstanie alergii skórnych. Jeśli któryś z tych objawów dotyka cię, musisz być bardzo ostrożna w odniesieniu do aromaterapii w ramach pielęgnacji skóry i włosów i związanych z nimi produktów do wyboru. Jeśli masz złą reakcję na produkt, musisz przerwać jego stosowanie. Jeśli nigdy nie korzystałaś z żadnych z tych produktów i nie masz pewności, jak twoja skóra będzie reagować na olejek eteryczny, sprawdzić go w maleńkim miejscu najpierw aby zobaczyć, czy jakaś alergia się nie rozwija.

Czasami jest tak, że korzystamy z aromaterapii spodziewając się konkretnych efektów, a nie daje nam to pożądanych rezultatów. Oczywistym wnioskiem jest to, że po prostu te produkty nie są skuteczne dla danej osoby. W razie potrzeby warto skonsultować się z profesjonalistą w temacie najlepszych metod aromaterapii.

Najlepsze wykorzystanie aromaterapii do pielęgnacji skóry i włosów

Normalna skóra: róża, lawenda, rumianek – te olejki eteryczne zazwyczaj dobrze działają dla skóry normalnej.

Dla suchej lub wrażliwej skóry rumianek jest najlepszym rozwiązaniem.

Skóra która ma predyspozycje do trądziku lub wyprysków – również warto skorzystać z rumianku.

Używasz maseczki bezzapachowej? Możesz dorzucić do niej kilka kropli wybranych olejków i następnie wykorzystać zgodnie z przeznaczeniem.

Trądzik?

Niezależnie od tego, czy mowa o młodzieńczym trądziku czy o tym wśród dorosłych, jest to rzecz, którą lepiej wyeliminować. Dobrze jest wiedzieć, że aromaterapia może i w tym pomóc. Drzewo herbaciane i inne olejki są stosowane w leczeniu trądziku. Połączenie tych oraz olejków z pestek winogron da nam wysokiej jakości produkt na trądzik.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *