Jak dbać o rzęsy?

Rzęsy to jedna z naturalnych ozdób damskiej twarzy. Choć ich zasadniczym zadaniem jest chronienie oczu przed zanieczyszczeniami, panie już dawno odkryły, jak wykorzystywać ten atrybut do zwiększania swojej atrakcyjności. Im ciemniejsza oprawa oczu, tym głębsze spojrzenie i wyrazistsze wrażenie, jakie wywiera się na innych. Wykonywanie nawet codziennego makijażu opiera się na podkreślaniu oczu, w tym właśnie zaznaczaniu rzęs – za pomocą specjalnych kosmetyków kolorowych. Żadnej pani nie trzeba więc przekonywać, że warto dbać o dobrą kondycję, a w konsekwencji także prezencję rzęs: to głównie naturalnie piękne rzęsy gwarantują uzyskanie najkorzystniejszego wizualnego efektu. Rzęsy mogą zaś nie tylko osłabiać się z wiekiem, ale również tracić na grubości i gęstości, jeśli są zbyt często traktowane różnorodnymi zabiegami upiększającymi lub akcesoriami w rodzaju metalowej zalotki.

Co stosować?

Wzmacnianie rzęs polega przede wszystkim na przedłużeniu ich fazy wzrostu oraz dostarczeniu im w tym właśnie czasie potrzebnych składników odżywczych. Na współczesnym rynku kosmetycznym nie brak preparatów wzmacniających rzęsy, bądź pobudzających je do bardziej intensywnego wzrostu. Wśród receptur tego rodzaju specyfików znajdują się zwykle nanopeptydy, wydłużające fazę wzrostu rzęs, glikoproteiny pobudzające mieszki włosowe, a także substancje nawilżające i uelastyczniające włoski. Warto jednak pamiętać, że w naturalnych preparatach pochodzenia roślinnego również drzemie ogromna moc pielęgnowania, a nawet naprawiania szkód. Sprawdzonym, domowym sposobem jest stosowanie olejku rycynowego, który przede wszystkim poprawia parametry rzęs w ten sposób, że czyni je ciemniejszymi i gęstszymi. Podobnie zbawienny wpływ na rzęsy ma oliwa z oliwek, a także szereg naturalnych olejków, wśród których znacząco wyróżnia się olej kokosowy.

Inne cenne rady

W trosce o piękne rzęsy warto przede wszystkim delikatnie obchodzić się z tymi naturalnymi – nie obciążać ich zbyt często zbyt dużą dawką upiększających substancji, a demakijażu dokonywać za pomocą łagodnych i odżywiających włoski mleczek. Zmywając oczy wystarczy przyłożyć nasączony preparatem wacik do zamkniętego oka – pocieranie może przyczyniać się do kruszenia się nawet zdrowych i mocnych włosków. Bardziej doraźną metodą poprawienia prezencji rzęs jest zagęszczanie ich – poprzez doklejanie sztucznych włosków o pożądanej długości, gęstości, a nawet kolorze. Takie rozwiązanie jest jednak dobre głównie jako jednorazowe wyjście, warto zainwestować czas i starania, by tego rodzaju zabiegi nie stawały się w przyszłości koniecznością.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *