Regulacja brwi – fanaberia?

Trudno zaprzeczyć, że ładne, regularne brwi to jedna z najważniejszych, naturalnych ozdób twarzy. Decydują bowiem o prezencji całego oblicza, mając ogromny wpływ na jakość mimiki i w znaczący sposób determinując wrażenie, jakie robi się na innych. Pierwotną i zasadniczą funkcją brwi jest jednak ochrona oczu – dość gęste rzędy włosków, rozmieszczonych nad oczodołami, porastających łuk brwiowy, mają zapobiegać dostawaniu się zanieczyszczeń w pobliże delikatnych gałek ocznych. Być może z tego fizjologicznego względu brwi są zazwyczaj dość bujne, choć te damskie są raczej subtelniejsze od męskich. Niewiele jest jednak osób, w tym głównie pań, które mogą z powodzeniem obejść się bez regulowania kształtu swoich brwi. Drobna korekta to często konieczność dla tych, którzy przywiązują dużą wagę do swojego wyglądu.

Po pomoc do kosmetyczki

Wiele pań decyduje się samodzielnie naprawić błędy natury, wyskubując za pomocą pęsety poszczególne włoski. Aby jednak przystąpić do takiego zabiegu, wypada mieć ogólny plan tego, jak ma wyglądać efekt końcowy, to znaczy należy określić, jaki kształt mają przybrać wyregulowane brwi. Jeszcze kilka dekad temu w modzie były dość cienkie linie brwi, jednak obecnie w najlepszym tonie są brwi wyglądające naturalnie. Można zaryzykować stwierdzenie, że większą naturalność w tej materii w pewnym sensie wylansowała Audrey Hepburn, która swego czasu czarowała widzów swoimi sarnimi oczami, ozdobionymi dość grubymi brwiami, co w latach 60. było pewnym estetycznym novum. Zbyt mocne modelowanie grozi zaburzeniem naturalnych proporcji w wyglądzie twarzy i może dać efekt groteskowy. Dlatego przed przystąpieniem do samodzielnego opiekowania się własnymi brwiami warto udać się do profesjonalnej kosmetyczki i zasięgnąć jej rady w zakresie tego, jak powinny wyglądać dane brwi. Specjalistka podpowie także, które włoski można bez obaw wyskubywać i udzieli pożytecznych wskazówek. Pierwsza regulacja powinna być jednak dokonana przez kosmetyczkę – nierzadko konieczne jest wówczas gruntowne wyregulowanie linii brwi, które praktyczniej jest przeprowadzić przy pomocy gorącego wosku. Tego rodzaju zabieg jest lepszy na początek, gdy włoski zarastają gęsto w nieodpowiednich miejscach. Późniejsza regulacja polega już rzeczywiście głównie na usuwaniu przy pomocy pęsety pojedynczych włosków.

…a czasem rekonstrukcja

W asortymencie usług salonów kosmetycznych znajduje się jednak również zabieg zupełnie odwrotny. Niekiedy bowiem problemem jest nie nadmiar, ale niedobór włosków tworzących brwi. Może być to zarówno cecha wrodzona, jak też efekt przejścia choroby, która z różnych przyczyn wpływa na przerzedzenie włosów pokrywających ciało. Czasem odwrócenia wymagają także błędy, jakie popełniają panie podczas samodzielnego regulowania brwi. Kosmetyczka jest w stanie naprawić widoczne i rażące ubytki, poprzez przyklejanie pojedynczych włosków (building) lub rysowanie ich na skórze (sculpting). Ta druga metoda jest także stosowana przez same panie, które zauważają taką potrzebę – służy im wówczas specjalny ołówek do brwi, który maluje przestrzenie między włoskami na jednolity kolor, zbliżony do ich barwy. Współcześnie możliwe jest także zastosowanie metody makijażu permanentnego, aby zapobiec nieestetycznym prześwitom w linii brwi. Metoda microbladingu jest znacznie skuteczniejsza od prostego sculptingu, gdyż polega na wprowadzeniu barwnika tuż pod skórę, tak jak podczas wykonywania tatuażu. Jest to jednak dość kosztowny zabieg i wykluczany przez wiele przewlekłych chorób.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *